Články

Když se řekne očista

Na jaře jsem poslouchala povídání kamarádky, jejíž příbuzná prošla pro mne nemyslitelným detoxem – prý čtyři týdny jedla jen ovoce a zeleninu. Tenkrát jsem se zasmála a říkala, že až tento detox budou zase zkoušet, ať si na mne vzpomenou.

A vzpomněly! Co jsem netušila, že pro mne tento detox neskončí čtyřmi týdny, že to nebude o očistě těla pouze, ale o mnohaúrovňovém odlupování nánosů, toho co mi už dávno neslouží s bonusem live prožitku covidu, jako pěkná třešnička na dortu.

Tento detoxikační program začal 30.8., vychází z učení Antonyho Williama, jež si říká Mystické Medium, je to velmi pokorný muž, jež příjmá informace přímo od Ducha, od nejvyššího projevu Soucitu, jehož přání je, aby se lidé začali uzdravovat. Napsal několik knih, pokud mohu doporučit, začněte jeho první – Mystický léčitel a pokud Vás jeho touha uzdravovat nadchne jako mne, neskončíte u první knihy, ty ostatní jsou nabité léčivými recepty, úplně jiným pohled na stravu a mnohem konkrétnějšími radami.

Prošla jsem mnoha dietními metodami – makrobiotika, raw, vegetariánství i veganství. Co jsem si zejména z důvodu etiky a naplnění jógových pravidel udržela je vegetariánství a velmi omezené množství mléčných výrobků. Může se to zdát jako ideální, nicméně jsem jedla málo, nehlídala si, co si na talíř pokládám, nevečeřela, když neměla čas, popíjela kávu, jedla sladké i brambůrky. Naštěstí mne netrápily žádné velké zdravotní komplice. To jak moje tělo nebylo v ideálním stavu se ukázalo až po tom, co veškeré potíže zmizely v rámci léčivé očisty.

Pro podporu léčivé očisty vznikla úžasná FB podporující skupina, kde jsme sdílely rady, recepty, nápady, své úspěchy i propady, rovnou píši, že bez této skupiny bych očistu nedokončila. Co mi bylo dále velkou oporou, byly právě i knihy Antonyho Wiliama, velmi posílily mé konání.

Můj záměr byl vcelku jednoduchý, chtěla jsem to zkusit, chtěla jsem hlavně z jógového pohledu vidět, jak moje mysl nalepená na prožitky ze smyslových orgánů funguje, jak moc mne definují zvyky a chutě, jak dokážu posílit svou vůli! Též jsem někde vzadu měla zastrčený malý sen, že se zbavím celoživotních migrén, podotýkám, že jsem na ně zkusila už úplně vše z alternativního světa (kineziologie, biorezonance, bachovky, čakry, kameny, oleje, kanabidiol, kozlik, kopretinu, energy směsi, regresy, všechny techniky jógy) a nic! Přála jsem si také přinést více ovoce a zeleniny do rodiny, naučit se jíst pravidelně a postavit se na první místo!

Můj záměr se naplnil.

A jak to tedy probíhalo? První tři dny jsem si dala doporučenou lymfatickou očistu, spočívá v pití jedné lžičky epsomské soli (která má projímavý efekt) a čtyř litrů naředěného fresh juice z citrusů, to byly výživné tři dny, neměla jsem hlad, ale den druhý přišla opravdu náročná migréna, třetí den už bylo dobře a já se nemohla dočkat na jakékoliv jídlo. Za tři se vymění kyselá lymfa za zásaditou a člověk se moc těší na všechno to ovoce a zeleninu, které ho čekají! Dalších 28 dní se baští jen syrové ovoce a zelenina ve velkém a převelkém množství, bez tuků, bez semínek, v úžasných barevných kombinacích.

Nebudu psát, že to bylo jen snadné, mysl je sviňa, neustále mi předhazovala, že mám chuť na řízek, JÁ, co léta maso nejím. Chutě jsou prostě mocné a já zjistila, jak moc mne má má mysl pod nadvládou, ale já se nedala, naopak jsem ještě přidala, další jógovou a meditační praxi, začala se otužovat a dýchat podle Wima Hofa. Původní plán byl vydržet 14 dní, ale to jen proto, aby mysl tolik nejančila, dokončila jsem to celé, uteklo to, naučila jsem se nešetřit na sobě, kupovat si dobré a drahé ovoce a zeleninu, nepočítat, kolik kdo sní kuliček cherry rajčat, dát si večeři, i když už děti čekají, až je uložím, nemyslet si, že je hrdinské, když „nemám čas se ani najíst pro povinnosti“. Pochopila jsem, jak často jím nevhodně, abych utišila své emoce, jak jsem si ubližovala tím, že jsem nejedla pravidelně.

A co přišlo? Nebo spíše co odešlo – odešly migrény, úplně, prostě zmizely, po přečetní knih od Antonyho jsem zjistila, co bylo jejich hlavní příčinou a detox to z těla dostal, začaly mi růst vlasy, lépe vidím, zjemnily se mi chutě, zlepšilo trávení a mám opravdu velké množství energie. Velký vliv tento detox mně na psychiku, odešel neklid, nervozita, přehnaný perfekcionismus, touha mít vše pod kontrolou, zlepšil spánek.

Je to neuvěřitelné, tolik úžasných věcí, že jsem se vlastně k běžné stravě ještě ani nevrátila a co vím jistě, že už nikdy nebude stejná, že budu živit své tělo vědomě, chápat souvislosti a navždy pečovat o svůj chrám pro duši.

Tento text píši pro vás, já se nevyléčila z ničeho vážného, ale mnoho lidí ano, z nemocí tzv. nevyléčitelných, proto tento příběh sdílím, protože, každý máte možnost vzít zdraví do svých rukou a rozhodnout se, zda být dále obětí nebo tvůrcem svého zdraví. Buď hned, nebo se připojit k další vedené očistě, která bude probíhat na jaře. Vaše tělo Vám poděkuje!

A teď jsem doladit tu pokoru, nikdy jsem se covidu nesmála, ale pravda je, že jsem si nemyslela, že se mne bude týkat něco více než jen bezpříznakový průběh, tak to mám. Covid se rozhodl podívat se do různých částí mého těla a já měla tu možnost zaškrtnout ve formuláři všechny možné příznaky, které covid nese. Co více jen říci, že nikdy neříkej nikdy a nemysli si, že máš vše pod kontrolou J

Zpět