Články, inspirace

Jak mít myšlenky pod kontrolou?

Jak mít myšlenky pod kontrolou?
Představme si nebe, blankytně modré, z jehož středu na nás září Slunce, Slunce jako Bytost, jako je i Země bytostí, kdy hmotný charakter planety či Slunce je jen vnějším obalem pro Duši, stejně jako je tělo člověka obalem pro Duši lidskou.
Slunce ozaruje a probouzí Slunce v nás, naše uvědomění si duševní podstaty sebe, vnímání našeho Božství.
Na myšlenky můžeme nahlížet jako na mraky, které vchází do našeho zorného pole, nejsou námi, jen jsou v nás. Pokud přijdou a odejdou je to v pořádku, Slunce nám nezastini, ale nenechme své Slunce mraky zakrýt, nemůže k nám zářit, nemůže nás pak probouzet.
Takové myšlenky s každým vydechem nechme odvanout z našeho zorného pole pryč.. Jednu po druhé, stále dokola, pořád a stále, dokud nebe nebude čisté...

Více

Jedno-duchost spirituální cesty

Nedělejme si život složitý hledanim různých duchovních cest...
Ať spirituálita dělá nás život jednodušší, chtějme žít jedno-duse.
Není potřeba vytvářet štíty, čistit ráno a večer čakry.. Stačí pociťovat radost, pokoru a vděčnost v každém momentu života čakry se sami otevřou ať božství v nich může proudit...

Více

O citlivosti, spirituálním vývoji

O citlivosti, spirituálním vývoji
Jsou citlivější jedinci dívku, či je to stav "normální"...
citlivější mají více reaktivní nervovy systém, hypersenzitivni, v různé míře, ta zvýšená citlivost je darem na straně jedné, přináší nám lepší empatii k druhým, i sobě... k tomu kdo jsme, získáváme lepší napojení na božství. Na straně druhé vnímáme silněji vše... chemikálie ve vzduchu, místa se špatnou energii na zemi, negace z lidí, smutek, nálady a deprese druhých, někteří dokonce nálady a ty deprese z druhých pak mají taky, ale ne že je mají oni, ale tak moc se na ně napojili, že to natáhli. Každý světec na zemi byl vlastně do uricte míry hypersenzitivni, tady v ČR o tom píše hodně Alena Wehle. Je mnoho úrovni te senzitivity.
Je třeba se hodně umět pozorovat a sledovat, kdy už toho je moc a odejít do přírody a být v tichu, hodně sama, veškeré ty emoce naše či cizí nechat nervovym systémem zpracovat, uložit a nepotřebné vyhodit.

A jak je by to vlastně mohla tady na zemi být?Já si lidský pobyt na zemi predstavuji jako školní systém, v určitém životě vstoupíme do první třídy spirituálního zaměření, cílem je VŠ - poslední život , kdy Boha realizujeme, Sat Cit Ananda. V každém se učíme něco, v každém strávíme hodně životů, než naplnime vše, ten kdo je v první třídě a ztotožňuje se jen se svým egem, já chci, já tvorim vše okolo sebe, není žádná jiná síla a tento člověk člověka z páté třídy vidí jako sektarskeho, eso bio, náboženského blazna, vidí a chápe svět a realitu že své úrovně vědomí, a je rád se svými prvňáčky, ale ten z páté třídy už byl v první třídě, zažil to, takže ví a chápe je a může jim pomoci, vést je do vyšší třídy, ale je mu zase lépe se svými pataky, protože jsou na stejné úrovni, ale zároven vždy vyhledavame lidi z vyšší třídy, protože nás tahnou , takže sesták bude pro pataka velmi přitažlivý, vibračne je vyšší ale ne zase tolik, ale na někoho ze střední skoly už nedokáže dohlédnout, to může být na něj moc.. Každa třída je vyšší úroveň vibracemi nejvyšší je samotné Božství, to že se s ním úplně spojíme a už nikdy neodelime. Jsme doma. Konec VŠ života, pak buď zůstáváme na vyšších sférách nebo se vratime na Zem se zachovánou vibrací a vedeme jiné lidi, jako to dělají avatari.

Více

Jak můžeme vidět Sebe?

Jak mužeme vidět Sebe?
Představme se vůz tažený koňmi, vzadu sedí osoba, před ní řidič/vozka, ten drží oprate vedoucí ke koním.
Ten, kdo se veze je naše Duše, řidič je naše Moudrost/inteligence, oprate jsou naší Myslí a koně naše Smysly, skrze něco vnímáme vnější svět.
Duše si buď jízdu užívá nebo také ne, záleží jak užíváme svou moudrost, jak skrze inteligenci, vůli a sebereflexi umí mít pod kontrolou naší mysl, držet oprate, aby smysly směřovali správných směrem, aby nás vedli po cestě, jež jsme si vybrali.
Vnimejme kam směřujeme smysly, kam naše pozornost kráčí...

Více

Dobrý a zlý vlk v nás

Dobrý a zlý vlk v nás, to je tématem toho týdne na našich jógovych setkání., počítáme postupně Bhagavadgitu a necháme se inspirovat...
Máme je v sobě oba, bílý je laskavý, milý, spokojený, radostný, koná dle vůle boží, je to Bůh v nás ... ten černý je nespokojený, zlý, zasahující, zavistivy, sebelitujici, vztekly, je to naše mysl, ego i ďábel, milujme oba tyto vlky v nás, ale krmme svou pozornosti jen toho bílého...

O strachu... Pocit strachu vychází z neexistence víry, že vše je dané již dopředu, ten kdo plně věří v Boha strach nemá, pač ví, že vše je boží vůle, má se to tak stát a jen vše s touto myšlenkou příjmu, ale tak to maji jen světci, co to takto umí.
O egu... Ego je naší součástí a jakmile ho začneme zatracovat tak nejsme v sebelasce, pac odmítáme čast sebe, kterou potřebujeme abysme na světě mohli konat. Jde o to zda ho máme pod kontrolou, ego a mysl pod kontrolou ke naším nejlepším přítelem, ale nekontrolovane ego a mysl je největší nepřítel. Spíše než odhanet ego tak bych vyhanela strach. Který opět do určité míry je zdravý, pac nás chrání, jde jen o to, aby nad námi strach nezískal kontrolu. Vědět, že já jsem já a moje mysl může prožívat strach, ale já nejsem mysl takže já strach nemám.
Má ho jen má mysl, kterou se musím naučit mít pod kontrolu.
Milovat sebe není pro mne milovat se až si odpustim, až budu taková či jiná, ale přijmout, že mne Bůh stvořil takto a s úctou k němu vím, že udělal pro mne to ideální k mému dalšímu vývoji. Že mi byla přípravena cesta, na kterou mám síly a mam či najdu k tomu vše potřebné.
Pokud nazveme ego nepřítelem nebo původcem zla, nazýváme tak i sebe.
Narodili jsme se v 100% spojení s božstvím, okolo dvou let se nám toto propojeni umensuje, někomu na 80, nekomu na 50, 20%.. Ten zbytek procent do 100 je pocit Já, jastvi, já jsem ten kdo vše konna a rozhoduje... A v určitém věku ego má více procent než pocit propojeni s Bohem a pak na něj zapomnem, ale cíl je být zase někde 99% božství. Takže se něco pokazi, někoho potkáme.. Abychom ten poměr zase zvětšováli ve prospěch Boha.
Ego vyroste jakmile dítě ve dvou letech začne o sobě mluvit jako Já a ne třetí osobou , je to konkrétní den, kdy se sedmá čakra hoooodne přivre.
My máme každý okamžik života, každé rozhodnutí zapsáne v dna a jen to z ní odecitame, ego si mysli jak vše vymysli a Bůh se směje 

Více

Jóga leden až květen 2020

V období od ledna do konce května bude platit stejný rozpis setkávání jako doposud. 

Malá změna bude ohledně plateb - od ledna bude cena za lekci dobrovolná /doporučená zůstává těch 90,-/, ráda bych, aby cena pro nikoho nebyla překážkou k nám přijít. 

A od ledna v závěru setkání se dotkneme moudrosti z "bible jogína" z Bhagavadgíty.

Moc se na Vás těším i v roce 2020!

S Láskou Veronika

Více

Jóga září - prosinec 2019

Milí přátelé jógy ,

věřím, že sami vnímáte, že vám jóga dělá dobře na těle i na duši, ona však umí mnohem více než si lze odnést z jednoho či dvou setkání týdně, mým přáním je předat Vám nástroj, jógový, který můžete praktikovat každý den, sami! Jde o pozdrav Slunci, ale ne jen tak ledajaký, ráda bych Vám předala učení Babajiho Pozdravu Slunce, jež je pravý unikát, z něj všechny ostatní pozdravy Slunce vycházejí, oprávnění k jeho výuce budu, když Bůh dá, mít až v červenci. 

Je přínosné přijít 1x - 2x v týdnu na setkání s jógou, ale vložit 5-10min denně jógy do Vašeho běžného života, Vám dá více. Celý Váš den tím bude nabit a prodchnut.

Září bych ráda věnovala pečlivému naučení Babajiho pozdravu Slunci, pomohla Vám ho upravit Vašemu individuálnímu tělesnému nastavení, tak aby jeho praktikování pro Vás bylo PŘÍNOSNÉ A PŘÍJEMNÉ. Ve všech setkáních se zaměříme na nejprve naučení se Babajího pozdravu Slunce, později na jeho cvičení na počátku lekce, součástí bude i nadále protažení, jemné rozhýbaní těla, prožitek a zastavení se v ásánach, jejich procítění na úrovni, těla, dechu, mysli a hluboká relaxace s krátkou meditací. Dojde ke spojení dynamiky a klidu, tak jak je to našem běžném životě.

Lekce budou:

PONDĚLÍ 17,15 - 18,15

PONDĚLÍ 18,30- 19,30 - Dynamičtější lekce pro pokročilé

ÚTERÝ 18,00- 19,00

STŘEDA 18,00- 19,00

ČTVRTEK 18,00- 19,00

Pokud nebudou stačit bude přidána neděle pravděpodobně. 

I nadále budou lekce otevřené.

 

A nyní více k samotnému Babaji Súrja Namaskar

Babaji súrja namaskár je modlitbou vděčnosti v pohybu, v níž se spojuje uctívání a uvědomění Božství se starodávnou sestavou jógových ásan (pozic). Pouhých 6-8 kol jednoduchého cvičení denně vám zabere jen 10-15 minut a přinese vám stejný užitek jako 45 minut hatha jógy: sílu, tok pozitivní energie a jasnost mysli.

Naše meditace v pohybu, Babaji súrja namaskár, je oslavou božskosti chrámu lidského těla. Zabere jen několik minut denně a vnese do celé vaši bytosti světlo a živost. Spolu s tím, jak se vaše denní praxe bude zakořeňovat v nitru vašeho těla, budou vaše myšlenky utichat a vaše pohyby se stanou jemným, vědomým vyjádřením vaší vnitřní síly.

SJEDNOŤTE MYSL, TĚLO A DUCHA

10-15 minut denně

Cvičení sestávající ze 14 jednoduchých pozic je snadné se naučit a praktikovat. Cvičí se obvykle ráno při východu slunce, ale není to nutné a je to skvělý způsob, jak začít nový den. Celé cvičení zabere pouze 10-15 minut a nechá vám tak dostatek času na to, co je ve vašem životě skutečně důležité. 

Propojení těla a mysli

Babaji súrja namaskár pracuje s celou bytostí. Na fyzické úrovni posiluje vaše srdce a všechny hlavní svalové skupiny v těle. Zlepšuje trávení a dodává vám energii k tomu, abyste obstáli ve svém rušném každodenním životě. Jen několik opakování vám pomůže pročistit mysl a naplnit energií celou vaši bytost.

Vložte do pohybu oddanost

Předklony těla pomáhají rozvíjet oddanost, protože vám připomínají, že vše pochází od Boha. Když cvičíte s láskou a uvědoměním, každá pozice se stává modlitbou vděčnosti za samotný život.

CO JE NA CVIČENÍ BABAJI SÚRJA NAMASKÁR JEDINEČNÉ?

První z mnoha

Mahavatar Babaji vyučoval první súrja namaskár (pozdrav slunci) už před několika tisíci lety. Toto cvičení jedinečným způsobem uvádí do rovnováhy jak solární (súrja) tak lunární (čandra) energetické kanály ve vašem těle. Všechna ostatní moderní cvičení súrja a čandra namaskár vychází z tohoto původního cvičení.

Prostředek duchovního vývoje

Tělo je neodmyslitelnou součástí vašeho duchovního vývoje. Konečným duchovním cílem člověka je dosáhnout seberealizace a realizace Boha. To je možné pouze tehdy, když duše přebývá v lidském těle. Zdravé tělo je vám na této cestě oporou.

Oddanost

Babaji súrja namaskár jedinečným způsobem spojuje pohyb, mantru, dech a uvědomění Boha v lidském těle. Skrze toto uctívání a oddanost se vás vtěluje láska vyjádřená skrze vědomý pohyb.

 

BABAJI SÚRJA NAMASKÁR SE CVIČÍ KAŽDÝ DEN. ZDRAVÍTE JÍM SLUNCE A KAŽDÁ ČÁST VAŠEHO TĚLA SE PŘI NĚM NAPLŇUJE SLUNEČNÍMI PAPRSKY: SLUNEČNÍ ENERGIÍ.

PARAMAHAMSA SRI SWAMI VISHWANANDA

 

Thumbnail

 

Důležitost udržování zdravého těla je zřejmá: když je tělo v dobré kondici, zdravé a bez nemocí, cítíme se lépe, můžeme toho více zvládnout a víc si také užívat život. Starověcí jogíni, kteří si toto plně uvědomovali, navrhli jógové ásany (postoje), aby se tělo rozhýbalo a očistilo během přípravy na meditaci. Jógové ásany tak umožňují tělu, aby nám na naší duchovní cestě sloužilo a nebrzdilo nás. Tento druh jógy je v dnešní době široce praktikovaný po celém světě a jmenuje se hatha jóga. Hatha je sanskrtské slovo, v němž „ha“ představuje pránickou, mužskou, sluneční energii nebo životní sílu, „tha“ představuje ženskou, měsíční nebo duševní energii. Hatha jóga je spojením těchto dvou sil: využívá chytrou kontrolu mysli k tomu, aby pečovala o tělo a pročišťovala ho různými technikami, ásana (jóga pozic) je pouze jednou z nich.

Měla jsem to štěstí, že jsem s jógou začala velmi brzy. Zpočátku lekce byly čistě fyzické jógové ásany, nebyla v nich žádná zmínka o ničem mimo anatomii a fyziologii. Nicméně v prvních minutách mé první hodiny jógy jsem věděla, že tohle je něco, co se mnou silně rezonuje a hluboko ve mně jsem věděla, že je to odrazový můstek k něčemu většímu. Jógové ásany zkrátka miluji. Miluji na nich to, že vyžadují tak malé množství prostoru díky tomu, že se každá pozice vejde na rozměr jógové podložky. Miluji skutečnost, že vše, co potřebujete, jste vy sami, žádné jiné vybavení není třeba. A miluji, že pohyby jsou vymyšlené tak, aby měly příznivé účinky na celou vaši bytost. Je mnoho lidí, kteří se do jógových ásan zamilují natolik, že se k nim připoutají, a u mnohých se může dokonce vyvinout silnější pocit ega. Je povzbuzující ovládat tělo, ale když naroste ego, brání duchovnímu růstu. Ásany mají potenciál osvobozovat a měnit život, mohou vám pomoci cítit se úžasně, nicméně nesmí se zapomínat na to, že jsou jen pomůckou, odrazovým můstkem k něčemu většímu a těm, kteří si to uvědomují, nezbývá než hledat dál.

Babaji Súrja Namaskar (BSN) je pokročilá a mocná série jógových ásan, které jsou navržené speciálně tak, aby nás podpořily na naší duchovní cestě. Mahávatár Babaji předal tento súrja namaskár Paramahamsovi Vishwanandovi, žijícímu Mistrovi, který nás učí „prostě milovat“, prožívat božskou Lásku. Ve skutečnosti není tato posloupnost pohybů jen pozdravem slunci, ale také pozdravem měsíci, chandra namaskár: jde o modlitbu v pohybu, která nás ladí na dvě božské energie v nás samých. Fyzicky pomáhá udržovat tělo zdravé, silné a plné energie; mentálně pomáhá uklidnit mysl, zvláště posuzování mysli, čímž ji dělá pozitivnější; nejdůležitějším aspektem BSN je však to, že otevírá srdce a pomáhá nám dosáhnout Lásky, Boží Lásky.

Více

Čakrajóga v létě 2019

I letošní léto se můžete těsit na Čakrajógu - http://yogaja.cz/cakra-joga-v-lete.html

Více

Jóga duben - květen - červen

Milí přátelé jógy,  vkládám informace ohledně rozpisu jógy na další měsíce,  duben,  květen a červen platí rozvrh i vaše nahlášení jako doposud,  jen nebude jóga v datech 6.-10.5., 28.5.-4.6. a 24.6.-28.6.
 
Více

OM Chanting od ledna pravidelně

S velkou radostí dávám na vědomí, že od ledna budeme svítit v Mostě svítit světlem Lásky a vibrace OM pravidelně!
Každý ČTVRTEK od 19.15 do 20.15.

Díky za pomoc ve vedení Kláře Bábovkové a Petře Kučerkové!

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a text

Více

Jóga leden - únor - březen - duben - květen - červen

Příjmám objedání na otevřené lekce od ledna do konce června, rozvrh zůstává stejný - rozpisu setkávání během týdne.

Bližší informace o jednotlivých typech jógy najdete v záložce Jógová setkávání.

Objednat se doporučuji na celé období a pokud nebudete moci tak se co nejrychleji odhlásit kvůli náhradníkům, cena za 60ti minutovou lekci je 90,-, je možné si zakoupit permanentku na 10+1 lekce zdarma za 900,- V případě neodhlášení bude účtován 100% storno poplatek.

Objednat ideálně po sms na 725033097.

Více

Jóga září - říjen - listopad - prosinec

V měsících září, říjen, listopad a prosinec bude jóga ve dnech a dle následujícího rozpisu setkávání během týdne.

Bližší informace o jednotlivých typech jógy najdete v záložce Jógová setkávání.

Objednat se doporučuji na celé období a pokud nebudete moci tak se co nejrychleji odhlásit kvůli náhradníkům, cena za 60ti minutovou lekci je 90,-, je možné si zakoupit permanentku na 10+1 lekce zdarma za 900,- V případě neodhlášení bude účtován 100% storno poplatek.

Objednat ideálně po sms na 725033097.

Více

Jóga červen - červenec - srpen

V měsících červen, červenec a srpen bude jóga ve dnech a dle následujícího rozpisu (není pevný, není snadné plánovat tři měsíce předem, takže změny možné a jistě budou)

Více

Rodinný komunitní prostor Kaštánek

Jsem maminkou tří dětí, Mája jako ženská vůdkyně smečky se narodila v prosinci 2012, Jan v září 2014 a nakonec  Antonín v září 2017. Bylo by dlouhé napsat vše o nich a o mne, o mém přístupu k nim, snad jen pár hesel, se kterými rezonuji… koncept kontinua, přirozené těhotenství a porod, nošení v šátku, dlouhé kojení, společné spaní, waldorf a Rudolf Steiner, Naomi Aldort, nevýchova, RABR, vegetariánství a zdravá strava, jóga a víra, sebezdokonalování a poznávání sebe, trpělivost, příroda, les, tvoření, pečení kváskového chleba, kafíčko, horolezectví, učím se na kytaru, tradice, dřevo, plstění, aromaterapie, vykládací karty, meditace, klid, unschooling a hlavně láska která mne žene dál, být lepší pro své děti a muže…

Mám sen, setkávat se s rodinami, kterým jsou některé pojmy výše blízké, nechci děti odkládat do školky, ale zároveň jim i sobě chci dopřát hřejivou lidskou společnost. Jsem s dětmi ráda doma či venku, ale ještě lepší je k tomu mít parťáky. Hledám tedy další do party, další maminky s dětmi, kým bychom mohli zaplnit komunitní prostor. Prostor jako místo, prostor jako čas.

Nás mohu nabídnout zázemí našeho řadového domku a zahrádky cca 2-3x týdně (ostatní dny muž pracuje z domova), prostor, kde cvičím jógu (kde je malá kuchyňka a velký prostor na běhání pro děti), zahradu mé panímámy, která je veliká a rozmanitá, no ráj pro děti, jinak naši společnost na výletech pro okolí (okolní kopce, lesopark, les na Resslu, Panenský Týnec…), rádi jezdíme vlakem, i když v zimě jsme spíše tvorové domácí a tvořivý, středy bychom rádi jezdili do waldorfké školky Jeřabinky, je tam otevřeno pro veřejnost od 9 do 11h, máme velké auto a v něm ještě tři volná místa. Také by ráda s dětmi jezdila do Jirkova na lezeckou stěnu, teda zatím na tu nízkou boulderingovou…no prostě aby to bavilo jako děti tak i nás dospěláky.

Vedle společně stráveného času, klidně i dítka pohlídám bez maminek, je jasné, že každá z nás si občas potřebuje něco zařídit a ocení, že dítě si někde v klidu hraje než aby běhalo po nákupech a úřadech J

Pro plánování a nápady jsem vytvořila uzavřenou skupinku na FB.

Více

Jógové setkání plné léčivé energie 28.1.2018

Ráda bych Vás pozvala na krásné jógové setkání, které povede můj učitel jógy a jeho žena. Představí Vám jednoduchou meditační techniku, kterou lze snadno praktikovat každý den. Já znám plno, opravdu plno meditační a jógových technik, ale když jdu s pravdou ven, doma jsem meditovala málokdy. Přijde mi, že čím více nástrojů a technik máme a známe, tím méně je děláme, tím méně jim věříme.
Když mi do cesty přišla Atma Kriya jóga našla jsem to ONO - to co mi dává klid a lásku. Mám jednoduchou techniku, která má pro mne hluboký smysl a té věřím, proto jí dělám :)
 
Více

Mama Yoga

Jógové setkání pro maminky s dětmi
Přijďte na první setkání pro maminky s dětmi, kde si zacvicime jógové asany, cvičení přizpůsobíme tomu, jaká skupinka se sejde. Využijeme jógových asan a technik k vyvážení levé a pravé strany (ideální pro ty, co věčně poponaseji děti na boku), posílení pánevního dna, břicha, středu těla (hluboký stabilizační systém), uvolnění krční páteře. Zapusobime i na naše emocionální tělo, vyladime energetický systém. Naučíme se i jednoduchý pozdrav slunci - něco co můžeme dělat každý den, když najdeme volnou minutku :)
Každopádně je to setkání pro vás a záleží, co vás bude zajímat, co budete chtít z jógy dělat :)
Děti vemte bez rozdílu věku, věřím, že se zabaví vsici (v místnosti není co poničit, vše křehké dam pryč, at děti mohou svobodně blbnout ;)
Jen prosím o nahlášení přes SMS, a i případné odhlášení, ať se v tom vyznam....stačí jen že máte zájem a věk dítka.
Já tam budu cca od 9.45 budu se těšit co společně vymyslíme :)
No a když se nám to bude líbit můžeme se scházet pravidelně, co jiného v zimě dělat :)

Více

Nové lekce od října

S radostí vyhlašuji, že od 16.10. budou opět pravidelně probíhat jógová setkání.

NEDĚLE 18.00 - 19.00 HATHA JÓGA (pomalejší)

ÚTERÝ 18.00 - 19.00 HATHA JÓGA (pomalejší)

PONDĚLÍ 18.00 - 19.00 HATHA JÓGA (pomalejší)

STŘEDA 18.00 - 19.00 JÓGA MIRNĚ DYNAMIČTĚJŠÍ (inspirováno ashtanga sestavou)

ČTVRTEK 17.00 - 18.00 HATHA JÓGA (pomalejší)

Cena je 80,-

Storno - vzhledem k zájmu, prosím o odhlášení do 12h daného dne, jinak platí storno poplatek.

Náhradnici - pokud se na Vás nedostane, můžete se nahlásit jako náhradníci, kterým se budu ozývat daný den po uvolnění místa do 13h.

Děkuji za pochopení novinky se stornem, je to pro náhradníky :)

Lekce jsou vedeny slovně, s Toníkem v šátku :)

Můžete se nahlašovat přes sms na měsíc říjen a na konci října zase na listopad atd.

Mějte krásné podzimní dny

S láskou Verča

Více

Radosti a program září, říjen

S radostí sdílím krásnou zprávu, že se naše rodina rozrostla o dalšího člena.

Další setkání s jógou budou probíhat od října, s miminkem v šátku, pravděpodobně dvě 60ti minutovky, jedna drobet dynamičtější inspirovaná ashtangou, druhá pomalá klasika hatha jóga :)

Ve dnech pondělí a středa nebo pondělí a čtvrtek.

Děkuji za pochopení!

S Láskou Verča

Více

Čakrajóga v létě 2017

Pojďme skrze jógové techniky prožít, procítit a zharmonizovat své čakry

Setkání jednoho týdne budou laděny do tématu dané čakry, obklopíme se barvou /oblečením/, hudbou, kameny, vůní…dané čakry, popovídáme si o ní, skrze automatickou kresbu si jí prožijeme a vysvětlíme, v jógových ásánách jí procítíme, meditací zharmonizujeme a radou výkladových karet můžeme pochopit jak její téma žít v našem běžném životě.

Setkání bude jemně laděné, budeme méně cvičit, zkusíme i jiné techniky sebepoznání, menší skupina, setkání je otevřené pro všechny, není nutné absolvovat setkání na všechny čakry, zároveň je možné přijít i dvakrát v jednom týdnu.

Kdy: PONDĚLÍ A STŘEDA 18,30 – 20,00

Místo: YOGAJA – Tvůrčí prostor pro jógu - ulice Lomená 45 v Mostě

Cena: 120,-/setkání

Rozpis setkání

Setkání úvodní – v týdnu od 3.7. /bílá – úvodní naladění na téma čaker a energetického těla/

Muladhara - 1. Čakra – v týdnu od 10.7. /červená – oblečení, kameny, indiáni, zemitost, černá/

Svadisthana - 2. Čakra – v týdnu od 17.7. /oranžová – oblečení, kameny, sexualita, kundalini energie/

Manipura - 3. Čakra – v týdnu od 24.7. /žlutá – oblečení kameny, emoce, slunce, oheň/

Anahata 4. Čakra – v týdnu od 31.7. /zelená, příp.růžová – oblečení, kameny, srdce, láska/

Visudhi - 5. Čakra – v týdnu od 7.8. /tyrkysová, světle modrá – oblečení, kameny, komunikace, zpěv/

Adžna-  6. Čakra – v týdnu od 14.8. /tmavě modrá – oblečení, kameny, intuice, vhled/

Sahasrara - 7. Čakra – v týdnu od 21.8. /fialová – oblečení, kameny, andělé, napojení/

Setkání ladící všechny čakry – v týdnu od 28.8. /bílá, barvy duhy – oblečení, kameny i doplňky/

Na lekce je nutné se objednat, lekce jsou kapacitně omezeny. Objednání je možné přes email veronika@yogaja.cz či telefon 725 033 097, více na www.yogaja.cz

Pokud nebudete moci na lekci přijít, prosím o včasné zrušení formou sms či telefonicky

Více

V očekávání zvolňuji

Těší mne s Vámi sdílet svůj jiný stav, jelikož se mne mnozí ptáte, jak to bude s lekcemi dále v průběhu těhotenství a po narození miminka, tak raději píši zde takový "plán", i když zrovna toto se plánovat opravdu nedá :)

Do letních prázdnin budou jógová setkání jako doposud /jen pro nízký zájem zvažuji na čas se vzdát kundalini jógy/

O léto bude vytvořen zase letní program - hatha jóga s prvky čakra jógy - počítám že půjde o dvě 90ti minutová setkání.

Od září, kdy očekáváme narození třetího miminka budou jógové prázdniny.

Od listopadu bych se ráda k praxi vrátila, po zkušenosti soudím, že mininko má být co nejvíce u mámy a že nošení dětí v šátku je úžasné, takže bude pár setkání v týdnu, kdy miminko budu mít u sebe v šátku a k tomu vést jógové setkání.

Takže asi tak :)

Jelikož je toto těhotenství už asi vážně poslední, tak je třeba si ho užít! 

Děkuji Vám za pochopení.

Vaše Veronika

Více

ŽIVENA - prožitkový víkendový pobyt

...srdečně Vás zvu na další prožitkový víkend se mnou, Karolinou Kučerovou a Janou Fanfarovou v krásném Roškopově...
 
více info:
 
 
Více

Maok

Srdečně Vás zvu na koncert Maoka u nás!

Více

Hlídání dětí

Po dopolední setkání je pro Vás připravené hlídání Vašich dětí v Centru Spojené světy!

Více

Přidaná setkání s jógou - aktualizováno 5.1.2017

Velmi mne těší Váš zájem o setkání s jógou, naše setkání se plní. Ráda bych zachovala individuální přístup ke každému z Vás, proto jsem se rozhodla přidat další lekce.

Od ledna Jemná hathajóga bude nejen ve středu, ale i ve čtvrtek od 17,15 do 18,15.

V pondělí od 10,00 do 11,30 přibude i dopolední nabíjecí Hatha jóga, bude to setkání, kde nás bude méně, pokud vám váš životní styl a pracovní podmínky dovolí odběhnout dopoledne k sobě, tak využijte, jóga ráno nebo dopol Vás úžasně nabudí do celého dne!

Dále přibude nedělní setkání s Kundalini jógou od 18,30 do 20,00

Dle zájmu pak jóga zaměřená na Seniory a bolavá záda, dopoledne v pondělí od 10,00 - 11,00

A pro ty z Vás, kde hledají opravdu individuální přístup, tak máme možnost se v YOGAJA sejít ve středu v hodině pro jednotlivce.

Ostatní setkání zůstávají hatha, ashtanga, děti i těhulky :)

Těším na setkání!

Namaste

Veronika

Více

Vánoce nehmotně

Pokud nevíte čím potěšit své blízké na Vánoce a rádi byste je strávili v méně materialistické duchu, ráda pro Vás připravím tématické poukazy na setkání s jógou v jakékoli hodnotě s možností vrácení peněz, pokud by obdarovaný toto neocenil :)

Jinak lze samozřejmě zakoupit i klasické permanentky 5+1 a 10+1 lekce zdarma!

S přáním klidných a harmonických vánočních připrav 

Vaše Veronika

Více

Nově i na facebooku

YOGAJA najdete nově na facebooku!

YOGAJA FB

 

Více

Vybavení YOGAJA prostoru

Prostor YOGAJA je vybaven jógamatkami, dekami, polštářky na oči z pohankovými slupkami, meditačními polštářky a nově i od září jógovými bločky pro všechny!

Není třeba tedy žádné Vaše vybavení, stačí jen pohodlné oblečení :)

Věřím, že jógové pomůcky Vám zpřístupní mnohé pozice těla!

Více

Jak vybrat tu „správnou“ jógu?

Jógu vnímám jako kmen stromu s velmi starobylými kořeny sahajícími až do nitra naší planety, strom jógy se však dále větví a košatí, každý si může vybrat tu větev, která sedí přímo jemu a na ní nechat spočinout svůj zadek, možná pro něj bude chvíli pohodlná, možná na té větvi bude sedět celý život, možná bude přeskakovat jak opice a zkoušet větvě různé. Každý má svou cestu a je báječné, že jóga má tolik stylů, může totiž být opravdu pro každého.

…hatha jóga, jóga v denním životě, bikram jóga, Iyengarova jóga, power jóga, ashtanga jóga, vinyasa jóga, hot jóga, hormonální jógy, jin jóga…

 

 

Více

ŽIVENA II.

Naše víkendové setkání se svou živou vnitřní ženou ŽIVENOU bylo úžasné, mnoho z Vás nemohlo v daném termínu, proto s velkou radostí dávám na vědomí, že podobné setkání se uskuteční ještě jednou!

pro více informací, fotek a zážitků z Živeny v létě mrkněte sem:
 
 
a
 
přihlašovací formulář najdete zde:
 
http://spojenesvety.wixsite.com/most/zivena

víkendem nás provází tato hudba 
Více

Kde se setkáváme

vkládám pár obrázků místa, kde se setkáváme...

Více

Prožitkový víkendový pobyt ŽIVENA

S radostí Vás zvu na prožitkový víkend Živena, který jsem připravila společně s úžasnými ženami Janou a Karolinou na krásném místě v Podkrkonoší. Termín je 22. až 24. 7. 2016 (pátek až neděle). Cítíme, že je to silné potřebné téma a velmi léčivé. Budeme o Vás pečovat  a společně si prožijeme hluboké uvědomění.

Více

Jak po-užít mysl při nepohodlí a nemoci?

Vezmu to čistě ze zkušenosti osobní, mysl je jako nástroj pro komunikaci mezi tělem a duší. 

Více

TĚLO – MYSL – DUŠE A JÓGA

Je to omílané snad ve všech náboženství, esoterických knihách…taky v józe, chápu tyto pojmy. Ale nyní mám pocit, že vnímám souvislosti hlouběji.

Více

Jak po-moci v ne-moci s e-mocí

Letos mám možnost vše, co jsem si načetla, nastudovala, naworkshopovala či na ebookovala a HLAVNĚ, co jsem našla v SOBĚ, zakusit v praxi a díky za to, i když si pomyslně stírám pot z čela.

Více

Komunitní školka

Ve spolupráci s Rodinným centrem Spojené Světy, které sídlí v budově, kde se setkáváme...

Více