Masážní terapie

MASÁŽNÍ TERAPIE

Masáže nabízím v rozsahu jedné hodiny, jedná se intuitivní podobu masáže, kdy není nutné si masážní terapii vybírat "hlavou", stačí jen přijít a skrze mé napojení dojde k masáži, tak jak vaše tělo a duše potřebuje.

Kombinuji více nástrojů, přesně pro daného člověka a jeho téma.

Dotekové masáže jsou stejně jako ostatní mé terapie prodchnuty energetickým léčením zdrojovou silou Shambaly (Reiki), mé ruce jsou pak nástrojem k hojení na všech úrovních, tak jak Vaše duše přesně v danou chvíli potřebuje a tělo je připravené.

K uvolnění blokád z různých vrstev mimo své ruce využívám:

 • sound healing - muzikoterapeutických nástrojů - tibetských misek, křišťálové pyramidy, a mís, živlových koshi zvonků
 • krystalů
 • esenciálních olejů
 • energetického léčení

 

Níže pak najdete popis pokud byste více věděli o fyzické podobě masáží, tak jak mi bylo dáno se je naučit.

 

 • Ajurvédská masáž Abhjanga 

Abhjanga je jednou z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších masáží, jedná se o ájurvédskou masáž těla. Při ájurvédské masáži se masér věnuje každé části těla tak dlouho, aby byla zajištěna dokonalá harmonizace toku energie v celém těle.

Pravidelně prováděné ájurvédské masáže Abhjanga jsou nejen velmi osvěžující, neboť Vás odvedou od každodenního stereotypu, ale také silně omlazující - při ájurvédské masáži se totiž výživnými oleji rozhodně nešetří. Podle ájurvédské medicíny dokonce dostávají ájurvédskou masáž celého těla matky po porodu, a to pravidelně po dobu několika dní. Jemná technika ájurvédských masážních tahů dokáže prostřednictvím teplého sezamového oleje zmírnit poporodní bolesti i deprese a pomáhá při rychlém zotavení.

Ájurvédská masáž Abhjanga má být uklidňující, nikoliv stresující, či nepříjemná, proto se Vás masér samozřejmě zeptá, jestli nechcete vynechat některou část těla. Ájurvédská masáž celého těla Abhjanga dokáže zastínit leckterou jinou masáž - liší se originalitou, rozsahem a také kvalitou provedení. Při ájurvédské masáži jde o uvolnění a předání energie, nikoliv o nějakou rutinu, při které masér pedantsky dohlíží na to, aby jeden sval byl masírován 5 minut, nějaká část těla stlačena 10x s dvou sekundovým intervalem... Naopak, ájurvédská masáž se přizpůsobuje Vašemu tělu, ne nějakému předem naučenému rozvrhu a právě tím získává na oblíbenosti. Průměrně si můžete vychutnávat ájurvédskou masáž celou hodinu.

Během ájurvédské masáže Abhjanga vystřídá masér desítky různých pohybů, díky kterým pokožka lépe vstřebá veškeré prospěšné látky ze zahřátého sezamového oleje. Kromě příjemného pocitu, který se Vám během ájurvédské masáže Abhjanga bude rozlévat po celém těle, se můžete těšit také na to, jakým nenáročným způsobem můžete během chvíle zlepšit celkový stav své pleti.
 
Ájurvédská masáž celého těla Abhjanga dokonale prokrví každou část těla, zklidní mysl, pomůže tělu při detoxikaci a zvýší imunitní systém celého organismu. Při ájurvédské masáži dochází k uvolnění ztuhlých svalů a zmírňuje se bolest svalů i kloubů. Ájurvédskou masáží můžete dosáhnout také kvalitnějšího spánku, či lepší činnosti orgánů.
 
Říká se, že ájurvédská masáž Abhjanga dokonce prodlužuje život, protože zpomaluje proces stárnutí.

Kůže je orgán, ale na rozdíl od ostatních orgánů je vidět. Navíc dokáže na první pohled odhalit náš zdravotní stav. Mimo jiné je pokožka schopná přijímat veškeré výživné látky, které pak blahodárně působí na celý organismus. Právě proto se Abhjanga věnuje celému tělu, neboť ví, že i ta nejmenší část našeho těla potřebuje výjimečnou pozornost a péči.

Pro celotělovou ájurvédskou masáž se používá speciální masážní bylinný olej, lisovaný za studena. Masážní bylinný olej se ručně vyrábí a je kombinací olejů s bylinnými extrakty pro navození rovnováhy. V oleji se nachází například santal, ájurvédské byliny a kafr v základu, který tvoří sezamový olej.

Bylinný olej má prospěšné antioxidační vlastnosti, výborně vyživuje kůži a také pomáhá chránit pokožku před vnějšími vlivy. Zahřátý olej navíc lépe pronikne do pokožky, takže omlazující účinky ájurvédské masáže Abhjanga jsou znatelné prakticky ihned. Po masáži Abhjanga je dobré nechat olej na pokožce co nejdéle, aby kůže zvládla vstřebat co nejvíce výživných látek. 

Doba trvání 60 minut

Cena 800,-

 

 • Indická masáž hlavy a relaxační masáž

Indická masáž hlavy vám uleví od stresu a napětí, kterému jsme vystavování každý den. Tato neobvyklá forma masáže vás dovede k maximální relaxaci. Masáž po indicku, která se stane vaší cestou k úspěchu. Tato masáž hlavy funguje jako opravdový lék na různé bolesti, napětí ve svalech krku a ramen a další. Nadstandartně účinné a doporučené je propojení antistresové masáže ramen a šije. Masáž probíhá v sedě, v leže na zádech i na briše.

Doba trvání 60 minut - lze ji propojit i s masáží abhjanga

Cena 800,-

 

 • Exitová reflexní masáž - hlava, ruce, nohy reflexní 

Exitová masáž je velmi uvolňující masáž míst "východu", proto exitová. Probíhá vleže na břiše i na zádech a cíleně vede napětí a energii, která je připravená těla opustit skrze stažení z hlavy, paží a nohou spojená s reflexologií.

Reflexní terapie (reflexní masáž) je více než 5 tisíc let používaná metoda k obnově přirozeného toku životní energie v těle a zlepšení jeho regenerační schopnosti. Jedná se o tlakovou masáž reflexních oblastí a zón na chodidlech nebo rukách (ale i kdekoliv jinde na těle), kterým říkáme reflexní plošky. Nejde tedy o body jako v akupunktuře nebo akupresuře, ale opravdu o celé plošky, které jsou svou velikostí úměrné velikosti ošetřovaného orgánu nebo části těla.

Když využijeme představu obrazu těla, který promítneme na chodidla, tak získáme jeho zmenšenou kopii, se kterou se lépe pracuje. Vznikne nám tak pomyslná mapa reflexních plošek jednotlivých orgánů a částí těla a jejich masáží je můžeme jak uvolnit, tak povzbudit a získat informace o tom, co se v celém těle děje. Reflexní plošky se využívají nejen pro terapii, ale i pro diagnostiku.

Reflexní masáže chodidel mají nejen prokazatelně pozitivní účinky na zdraví a regeneraci těla, ale pro většinu lidí jsou také velmi příjemným relaxačním zážitkem. 

Mohou být skvělým doplňkem a někdy i alternativou běžných masáží. Podporují rekonvalescenci, úlevu od bolesti, zdravé napětí ve svalech a klidnou mysl.

Doba trvání 60 minut

Cena 800,-

 

 • Breuserova masáž 

Hlavní účinky Breussovy masáže páteře:

 • úleva od bolestí v zádech
 • urychlení odvodu škodlivin z těla
 • u starších osob zlepšení pohyblivosti končetin
 • obnovení sesednutých meziobratlových plotének
 • srovnání mírně vybočených obratlů
 • uvolnění svalů a vazů okolo páteře
 • zlepšení nálady
 • účinný pomoc při stavech vyčerpanosti a "vyhoření"
 • příznivý vliv na činnost mozku
 • odstranění energetických bloků v oblasti páteře
 • harmonizace všech důležitých orgánů

Breussova masáž je jemná energetická masáž s použitím třezalkového oleje s výbornými regeneračními účinky na páteř. Vyživuje meziobratlové ploténky, zvyšuje prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů. Dochází k regeneraci plotének. Pomocí jemného tahu se obratle oddalují od sebe, čímž uvolňují místo pro opětovné vstřebání vody. Dochází k nabobtnání meziobratlových plotének a tím uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Ploténka může opět plnit svou funkci - odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením - to se projevuje mmj. jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení. Masáž zároveň podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu. Slouží jako pomocná diagnostická technika a masážní metoda, která uvolňuje napětí okolo páteře a zmírňuje nebo odstraňuje bolesti zad. Páteř se masáží skvěle zrelaxuje a obnoví se správné postavení obratlů. To vše navozuje pocit hluboké fyzické i psychické úlevy. 

Tuto techniku lze zapojit a do jiných masážních terapií, moc příjemná je i její kombinace třeba s Indickou masáží hlavy - pak na 60min.

Doba trvání 45 minut - lze ji propojit i s masáží abhjanga /pak trvá 60min/

Cena 600,-

 

 

Veškeré masáže jsou libovolně kombinovatelné.