Sound Healing

Sound healing

Sound healing je starověký rituál na podporu přirozeného samo léčení těla a duše.

Za působení posvátných, léčivých tónů nástrojů:

 • frekvencí sedmi křišťálových mís laděných do jednotlivých tonů čaker a frekvence 432Hz
 • křišťálových pyramid v rozměru 20cm a 30cm
 • setu prastarých tibetských mís
 • živlových Koshi zvonkoher
 • indického harmonia
 • manter a mého hlasu
 • a dalších léčivých nástrojů

 

Dochází k jemnému léčení a harmonizaci těla, uvolňují se emocionální, fyzické a energetické bloky.

Cestou sound healingu je pomocí našeho záměru, léčivých frekvencí a zvuků harmonizovat naše tělo, duši a nastartovat sebe-léčení. Napojit se znovu na božskou, léčivou frekvenci, navrátit se Domů.

 

Účinky hudební lázně:

 • fyzický i emoční léčebný proces
 • hluboká relaxace
 • stimulace kůže, orgánů, kostí (prokázán velmi pozitivní efekt např. při doléčování zlomenin)
 • odstranění bloků a tenzí
 • vyplavení toxinů z těla
 • prohlubování dechu, pravidelná frekvence srdečního tepu, pulsu, optimalizace tlaku, metabolismu a trávicího systému
 • okamžité, neinvazivní, ale zároveň silné zvukové frekvence proudí do celého těla
 • kompletní obnovení aury
 • zlepšení cirkulace krevního oběhu
 • posílení imunitního systému
 • stress management

 

ZAŽÍT JAKO:

Individuální hlubinná terapie:

 • meditace je vedena hudbou křišťálových mís cca 60 - 90 minut pouze pro jednoho z Vás
 • dále je možné využít cca 15-20 minut k relaxaci a pozvolnému přechodu z meditace do běžného života
 • čakrové křišťálové mísy jsou umístěny kolem Vás a Vy tak zažíváte hluboký proces léčení
 • cena je 800,-/60min či 1200,-/90min

 

Skupinová hlubinná meditace:

 • meditace je vedena hudbou křišťálových mís cca 60 - 90 minut
 • dále je možné využít cca 15-20 minut k relaxaci a pozvolnému přechodu z meditace do běžného života
 • počet účastníků je omezen
 • termíny meditací jsou zveřejňovány na facebookové stránce (nebo zavolejte a zeptejte se)
 • cena dle velikosti skupiny a ceny za případný pronájem

 

O NÁSTROJÍCH

Křišťálové pyramidy

Křišťálové pyramidy jsou nádherné léčivé a harmonizační nástroje vyrobené z 99,99% čistého křišťálu, ideální ke zvukové terapii, relaxaci, léčení, meditaci a harmonizaci těla, mysli a prostoru. Jsou zároveň velmi snadné k rozeznění. Jejich účinky mohou být dále prohloubeny kombinací těchto mís do speciálních sladěných sestav.

Křišťálové pyramidy jsou vyrobeny z čistého křišťálu a odrážejí úhly a mystickou konstrukci starodávných egyptských pyramid. Křišťál je sám o sobě prvkem, který je od nepaměti využíván k léčení a harmonizaci energií a v dnešní době je to i doloženo v rámci piezoelektrických vlastností a procesů. Podobně i léčivé vlastnosti pyramid jsou známé odedávna a dokládají je i moderní vědecké výzkumy.

Každá křišťálová pyramida tak kombinuje a zosobňuje hmotnou a duchovní sílu křišťálu a pyramid.

Spojení těchto unikátních vlastností křišťálu a pyramid vytváří jedinečný prostředek k léčení a zvukové terapii. Je na nás, jakým způsobem tento potenciál využijeme - ať už pro nás samotné, pro harmonizaci prostoru nebo pro jiné. 

Křišťálová pyramida je zdrojem velmi komplexních zvukových vibrací a rezonancí, které v sobě obsahují nespočet frekvencí. Čím je pyramida větší, tím jsou počáteční frekvence hlubší.

 

Křišťálové mísy

Křišťálové mísy jsou vyrobeny z 99,9 % krystalického křemíku ( SiO2 ), který se vyskytuje přirozeně v přírodě ve formě krystalického křišťálu.

Naše těla jsou také krystalické struktury a obsahují křemík jako jeden ze základních stavebních kamenů našeho těla. Křišťálové mísy vytváří silné oscilující silové pole, které nás hluboko prostupuje do úrovní všech našich těl (fyzického, emocionálního, mentálního, duševního a duchovního). Očišťují, harmonizují nás a zvyšují tím vitální energii. Každý orgánový systém v těle, je ovlivňován zvukem, hudbou nebo vibracemi.

Na fyzické úrovni působí na krystalické struktury křemíku. Vibrační energie křišťálových mís rezonuje ve společné afinitě (vzájemném vztahu) s naším tělem a proniká hluboko do měkkých tkání, kde nás léčí na buněčné úrovni. Vrací tak náš organizmus zpět do rovnováhy a harmonie potřebné k správnému fungování těla a jeho samo regeneračnímu mechanizmu. Frekvence, vibrace a zvuky působí léčivě na naše tělo, protože ovlivňují geometrické vzory a organizaci buněk a živých systémů.

Zvuk vede posluchače do Alfa, Theta a Delta vln, kdy je mysl a tělo velmi vnímavé k léčení a hlubinné relaxaci. V těchto úrovních jsme díky vnitřnímu klidu, přístupní transformačním procesům, které umožňují provádění změn v našem vědomí a fyzickém těle.

Vibrace mís také působí pozitivně na naše jemnohmotná těla, kde na úrovni (mentální, emocionální, duševní a duchovní) pomáhají odblokovat, vyčistit a pozitivně napravit naše vědomé a podvědomé bloky, které jsou v nás uloženy a ovlivňují naše chování a životní situace.

Účinky křišťálových mís umí působit na DNA v hlubších úrovních těla i duše. Tóny generované křišťálovými mísami jsou jedny z nejčistších a nejúčinnějších zvuků co existují. Vytváří vibrace a zvuky, které námi prostupují, zvedají naši frekvenci a propojují nás s vyššími sférami univerzálního vědomí.

Po zvukové terapii Křišťálovými mísami se lidé cítí zbaveni napětí, volněji a lehčí. Mají pocit pohody a harmonie. Léčení zvukem je výborný způsob, jak se očistit, obnovit, relaxovat a zvýšit pozitivní a vitální energii.

 

sound healingu využívám sadu sedmi mís laděných na frekvenci 432 Hz. V sedmi tónech našich sedmi čaker.

Frekvence 432 Hz se používá v posvátné hudbě a zvukových terapiích již od dob starověkého Řecka, rezonuje s univerzální energií a přináší fyzickou a emocionální rovnováhu, prostřednictvím vibrační síly 432 Hz se můžete napojit na vyšší vědomí a prozkoumat nezmapované hlubiny duchovního a emocionálního růstu. Tato frekvence je v souladu s přirozenými rytmy a vibracemi vyskytujícími se v celém vesmíru, uvolňuje emocionální blokády a podporuje emoční pohodu, snižuje reakci „boj nebo útěk“ a podporuje pocit bezpečí. Frekvence 432 Hz harmonicky rezonuje se srdeční čakrou a podporuje větší pocit soucitu a lásky, pomáhá přijmout frekvence přírody a pozvat do našich životů hluboký pocit míru, odblokováním energetických blokád v těle a uvedením energetických vzorců do pohybu může léčení zvukem 432 Hz vytvořit silné léčivé účinky a díky této frekvenci jsme schopni se odpojit od všednosti a spojit se s naším nejhlubším a nejposvátnějším Já.

 

Tibetské mísy

Tibetské zpívající mísy svým jedinečným nádherným zvukem harmonizují organismus, zklidňují mysl a vedou nás k sobě samému.

Tibetské zpívající mísy slouží již přes 5 tisíc let k léčení nemocí těla i mysli a k účinné meditační praxi. Tibeťané také věří, že zvuky mís přinášejí esenci učení o překonání duálního způsobu vnímání (vnímání protikladů), že nás vedou k naší podstatě, k poznání toho, co doopravdy jsme. I dnes se stále používají jako velmi účinný nástroj při energetické léčbě a jako zvukový průvodce meditací.

Tvrdí se, že tibetské mísy jsou podle tradice vyrobeny ručně ze sedmi kovů, z nich každý symbolizuje kov jedné planety: Zlato symbolizuje Slunce, stříbro Měsíc, rtuť Merkur, měď Venuši, železo Mars, cín Jupiter a olovo Saturn. Každý kov produkuje určitý zvuk, včetně harmonických tónů a dohromady pak vytvářejí výjimečně znělý a posvátný zvuk ÓM, v míse navíc bohatý na alikvotní tóny. Přesné poměry jednotlivých kovů v mísách se různí. Každá mísa je jedinečná nejen svým tvarem, velikostí, zdobením, ale i tím, jak zní.

Jak tibetské mísy působí

Vibrace zpívajících mís se velmi rychle rozšíří do celého těla díky vysoce vodivé vodě, protože tělo jí obsahuje okolo 70%. Voda vede zvuk 3x rychleji než vzduch. Výsledkem je tedy jakási vnitřní masáž buněk. A nejen to. Lidské tělo je živou bytostí vibrací a vlnových délek. Každá buňka našeho těla vibruje a zní. Každý orgán našeho těla má svoji specifickou frekvenci. Zdravý orgán je „vyladěný“ a vibruje ve své typické a optimální frekvenci, zatímco vibrace nemocného orgánu je narušena, zvuk mísy ji dokáže harmonizovat.

Vibrace zpívajících mísy se dotkne každé buňky a tím každé části našeho těla, (ať je to kost, orgán, sval, krev, lymfa, nervový systém...) Vše v našem těle začne souznít s jejími vibracemi, vylaďuje se, zesiluje svoji energii a opět nalézá svou původní přirozenou frekvenci, nastává samoléčebný proces těla.

Synchronizují se tak i mozkové vlny a hemisféry a navozují pocit zklidnění, mysl se ztišuje a dochází k uvolnění celého těla. Zpívající tibetské mísy se svým zvukem dotýkají a vylaďují i naše další jemnohmotná těla. Zvuk tibetských zpívajících mís se dotýká naší duše.

Některé z účinků harmonizace zvukem:

 • zvuk vylaďuje, masíruje a harmonizuje všechny buňky našeho těla
 • uvolňuje napětí, bloky a stres
 • čistí krev a ostatní tělesné tekutiny, pomáhá jemně detoxikovat tělo
 • zlepšuje samoléčebný proces těla
 • harmonizuje nás na všech úrovních a tím probouzí radost a lásku k sobě a životu na této planetě
 • vede nás k poznání sebe sama

Jak já prociťuji zvuk tibetské mísy

Když rozezpívám tibetskou mísu, kterou vnímám jako bytost, tak její zvuk rozechvívá prostor kolem mne. Cítím, jak proniká do vnitřního prostoru mého těla, do veliké hloubky a spojuje se s mojí vnitřní podstatou, s tím, co doopravdy jsem ... a vše se pak stává Jedno.

 

Harmonium

Indická Harmonia jsou klávesové nástroje, u kterých tón vzniká rozechvěním kovového jazýčku, umístěného uvnitř dřevěné skříně, pomocí vzduchu vháněného dovnitř měchem. Harmonia se s oblibou používají ke zpěvu Bhajanů a Manter.

 

Živlové Koshi zvonkohry

Ručně vyráběné zvonkohry Koshi jsou vyráběny ve francouzských Pyrenejích jako výsledek mnoha let úsilí a jemného sofistikovaného mistrovství. Každý kus je originál. Jejich tělo je zhotoveno z tenké vrstvené bambusové dýhy (pevnější než přírodní bambus). Uvnitř tubusu se nachází 8 kovových tyčinek různých délek, které rozechvívají skleněné „srdíčko“. Tento důmyslný systém vytváří precizně vyladěné tóny s mimořádně bohatou rezonancí.

Zvonkohra Koshi přináší 4 tónové variace, které rezonují s vibracemi čtyř elementů - Země, Vody, Ohně a Vzduchu. To umožňuje propojení všech čtyř základních principů. Každý element má své specifické přesně laděné tóny a vlastnosti, které vyvolávají tu pravou náladu a atmosféru a zároveň stimulují rozvoj určité části osobnosti.

KOSHI ELEMENT ZEMĚ: G, C, E, F, G, C, E, G

Zvonkohra Koshi - Země umožňuje propojení s ostatními. Její rozeznění podněcuje soustředěnost, důslednost a vytrvalost. Bambusová zvonkohra Koshi - Země je přímo určená pro ty, kteří chtějí relaxovat a procvičovat jemnou motoriku.

KOSHI ELEMENT VODA: A, D, F, G, A, D, F, A

VODA je naší klidnou a harmonickou podstatou. Hra na zvonkohru Koshi - Voda pomáhá navodit klid, relaxaci a pohodu, bojuje s nesmělostí a strachy. Bambusová zvonkohra s elementem voda umožní Vám i Vašim dětem odpočinout si a projasnit mysl.

KOSHI ELEMENT VZDUCH: A, C, E, A, B, C, E, B

Zvonkohra Koshi - Vzduch pomáhá posilovat komunikativnost a kreativitu. Jemnou hrou na bambusovou zvonkohru v sobě děti i dospělí probouzejí tvořivost. Pro své pozitivní účinky se zvonkohra Koshi - Vzduch často používá v rámci muzikoterapie.

KOSHI ELEMENT OHEŇ: G, B, D, G, B, D, G, A

Ohnivý živel nám dodává vášeň, vřelost, také odvahu a chuť do dobrodružství, inspiraci a nadšení. Zvonkohra Koshi - Oheň pomáhá vyrovnat energickou část osobnosti a podnítit Vás či Vaše děti k objevování světa.

Zvuk Koshi zvonkoher je až neuvěřitelně čistý. Jejich tóny dlouho rezonují. Všechny elementy navzájem ladí. Zvonkohry s různým laděním lze vzájemně střídat, kombinovat a nechat jejich zvuky prolínat mezi sebou a vytvářet tak neopakovatelné alikvótní harmonie.